Bankovní a nebankovní registry dlužníků

Co je to úvěrový registr

Registry dlužníků, a to jak bankovní tak i nebankovní, využívají při schvalování půjček a úvěrů banky a nebankovní společnosti. V těchto registrech jsou uvedeny informace o klientech, kteří využili nebo využívají půjčku, hypotéku, mobilní služby atd. u společností sdružených v těchto registrech.

Pokud má žadatel o půjčku negativní záznamy v registrech, je velmi pravděpodobné, že společnosti sdružené v registrech a společnosti nahlížející do registru mu půjčku neschválí. V případě, kdy vám tyto společnosti půjčku zamítnou, využijte nebankovní půjčky bez registru.

Nejdůležitější a nejserioznější bankovní a nebankovní registry dlužníku uvádíme zde.

Bankovní registr dlužníku CBCB – registr klientských informací BRKI

Bankovní registr využívají především bankovní instituce. Bankovní registr obsahuje informace pouze o smluvních (úvěrových) vztazích mezi bankami a jejími klienty. V registru CBCB jsou zaznamenávány veškeré informace o půjčkách, úvěrech, hypotékách atd.

U každého klienta jsou v registrech CBCB kromě osobních údajů uvedeny také základní informace o tom, jak a jakou výši celkem klient splácí nebo v minulosti splácel. Součástí informací je i historie splácení těchto závazků a informace o jejich zajištění. Registr CBCB dále obsahuje údaje o tom, zda daná osoba právě nežádá o nějaký úvěrový produkt.

CBCB představuje komplexní databázi informací o úvěrech v České republice. Do registru se evidují jak negativní, tak i pozitivní informace o klientech.

Aktuální členové bankovního registru CBCB

Air Bank, AXA Bank Europe, BRE Bank S.A., Citibank Europe, Česká spořitelna, Českomoravská stavební spořitelna, Československá obchodní banka, Equa bank, Evropsko-ruská banka, Fio banka, GE Money Bank, Hypoteční banka, Komerční banka, LBBW Bank CZ, Modrá pyramida stavební spořitelna, Oberbank AG, Raiffeisen stavební spořitelna, Raiffeisenbank, Sberbank CZ, Stavební spořitelna České spořitelny, UniCredit Bank Czech Republic, Waldviertler Sparkasse Bank AG, Wüstenrot hypoteční banka, Wüstenrot stavební spořitelna, ZUNO BANK AG
Nebankovní registr dlužníku LLCB – registr klientských informací NRKI

LLCB je zájmové sdružení právnických osob, které bylo založeno v roce 2004. Sdružení LLCB založilo 7 společností působící v oblasti splátkového prodeje a leasingu. V současné době má sdružení 26 členů.

NRKI – Nebankovní registr klientských informací přispívá ke zjednodušení a ke zprůhlednění vztahů mezi věřitelem a dlužníkem. Zlepšení informovanosti věřitelských subjektů se projeví ve snazším přístupu solidních klientů k penězům pro osobní spotřebu či podnikatelský záměr.

Aktuální členové nebankovního registru LLCB

ČSOB Leasing, GE Money Auto, GE Money Bank, UniCredit Leasing CZ, CASPER Consumer Finance (dříve Santander Consumer Finance a.s.), ŠkoFIN, s Autoleasing, D.S. Leasing, FlexiLease, RCI Financial Services, Credium, Toyota Financial Services Czech, PSA FINANCE ČESKÁ REPUBLIKA, UNILEASING, S MORAVA Leasing, AGRO LEASING J.Hradec, IMPULS – Leasing – AUSTRIA , Raiffeisen – Leasing, SG Equipment Finance Czech Republic, COFIDIS, CETELEM, Home Credit, Factoring České Spořitelny, Essox, PROFI CREDIT Czech, VB Leasing CZ, VFS Financial Services Czech Republic
Nebankovní registr dlužníku SOLUS

Registr SOLUS je zájmové sdružení právnických osob se sídlem v Praze. Jeho název vznikl složením počátečních písmen původního názvu Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům. Činnost registr dlužníku SOLUS oficiálně zahájil 18. 6. 1999. SOLUS spravuje největší negativní databázi od roku 1999. Tvoří ji dva registry – fyzických osob a fyzických osob podnikatelů a právnických osob.

Aktuální členové nebankovního registru SOLUS

Aasa Czech, Air Bank, Air Telecom, ALD Automotive, BRE Bank S.A. – mBank, CCS Česká společnost pro platební karty, CETELEM ČR, Citibank Europe plc, COFIDIS, Credium, Česká pojišťovna, Českomoravská stavební spořitelna, Československá obchodní banka, Český Triangl, ČSOB Leasing, E.ON Česká republika, Equa bank, ESSOX, GE Money Auto, GE Money Bank, Home Credit, Hypoteční banka, IMPULS – Leasing – AUSTRIA, Komerční banka, LBBW Bank CZ, MAKRO Cash Carry ČR, Modrá pyramida stavební spořitelna, PROFI CREDIT Czech, Raiffeisenbank, Raiffeisen stavební spořitelna, RCI Financial Services, RWE Zákaznické služby, sAutoleasing, Telefónica Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, UniCredit Bank Czech Republic, UniCredit Leasing CZ, VB Leasing CZ, VLTAVÍN leas, Vodafone Czech Republic, ZUNO BANK AG

You may also like...